Tıbbil Kulubi Duası (Şifa Salavatı)

Şifa Salavatı (Salavatı Tıbbiye) veya halk arasında Tıbbil Kulubi Duası olarak da bilinen salavatı, buradan öğrenebilir ve hastalarınıza okuyabilirsiniz. Şifa salavatı (Tıbbıl Kulubi Duası)nın Arapçası, okunuşu ve anlamını da yine sayfamızdan öğrenebilirsiniz.
 Tıbbil Kulubi Duası (Şifa Salavatı)
Okunuyor Tıbbil Kulubi Duası (Şifa Salavatı)

Salavatı Tıbbıl Kulubi duası olarak da bilinen Şifa Salavatı, tüm hastalıklar için okunabilir. Biiznillah şifası umulan bir salavattır. Sağlık ve sıhhat için okunabileceği gibi, gözlerin nuru, kalplerin selameti için de okunabilir.

ŞİFA İÇİN OKUNACAK SALAVAT
(TIBBIL KULUBİ DUASI)

Okunuşu:Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammedin, tıbbi’l-kulûbi ve devâihâ ve âfiyeti’l-ebdâni ve şifâihâ ve nûri’l-ebsâri ve diyâihâ ve alâ âlihî ve sahbihî ve sellim.

Anlamı: “Allahım, kalplerin tabibi, devası; bedenlerin afiyeti ve şifası; gözlerin nuru ve ziyası Efendimiz Hz. Muhammed’e; onun ailesine ve ashabına salât ve selâm eyle.”

 

 

 

Yapılan Yorumlar
  • Seyma Aktas dedi ki:

    Bir duayı bile doğru yazamıyorsunuz. Diyaiha değil ziyaiha

    • admin dedi ki:

      “Bugün de dâd harfini ihtiva eden Arapça kökenli Türkçeleşmiş kelimelerde bu harf “z” veya “d” şeklinde yazılmakta ve yazıldığı gibi okunmaktadır.” TDV İslam Ansiklopedisi, Dâd maddesi

Bir Yorum Yapın